Basur Nasıl Geçer?

Basur Nasıl Geçer?

Son derece ağrı veren ve insanın acı çekmesine neden olan basur, gerçekten ciddi sorunların başında gelmektedir. Bildiğiniz gibi birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle ıkınmak, sürekli olarak ağır yük kaldırmak, kabızlık, ishal ve fazla kilolar gibi nedenlerden oluşmaktadır. Bunlara bir de sürekli oturmayı örnek gösterebiliriz. Anüs içerisinde bulunan toplardamarların basıncı artar. Damar dokusu genel olarak hasar görür ve genişlerler. Böylece genişleyip şişen damarlar anüs dışına çıkar. Renkleri mor ve kırmızı olabilmektedir. Bunun sonucunda bazı ağrılar meydana gelir. Ardından gelen kabızlık ve farklı sorunlar dayanılmayacak dereceye getirebilir. Damarlar genişler ve anüs dışına çıkar. Buna da basur memesi adı verilir. Peki basur nasıl geçer, biliyor musunuz? Eğer bu konuda bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devam bölümü sizi ilgilendiriyor olacaktır.

Basura Ne İyi Gelir?

Basur sorununa iyi gelen oldukça farklı yöntem bulunmaktadır. Bunların her biri etkilidir. Denemekten zarar gelmeyeceği gibi, etkisini gösterebilir. Eğer merak ediyorsanız, bunları sizin için sıralıyoruz.

Oturma banyosu: Basuru geçirebilmek için yapılacak en etkili yöntemlerden biridir. Evinizde uygulayabileceğiniz bu yöntem, sizlere gerçekten faydalı olacaktır. Büyük ve oturabileceğiniz kadar hacmi bulunan bir leğen bulmalısınız. Ardından içini sıcak su ile doldurmalısınız. Bu sıcak suya oturabilirsiniz. İstediğiniz an istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Tedavi: Doktorlar ve uzmanlar tarafından yapılan müdahaleler gerçekten etkili olabilmektedir. Ameliyatsız tedavisi mümkündür. Böylece çok daha avantajlı olmuş olacaksınız. Burada vereceğimiz tedavi yöntemleri memenin ağrı yapmasını en fazla birkaç gün geçirecektir. Daha sonrasında şikayetler yeniden devam edecektir. Tedavi etmek en mantıklısı ve en önemlisi olacaktır. Yapılacak olan tedavilerin süresi oldukça kısa sürebilmektedir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve tedavi ettirmelisiniz.

Krem: Uyuşturucu etkiye sahip olan kremler kullanılabilir. Bu noktada Anestol krem ön plana çıkacaktır. Hemoroid ve benzeri sorunlar için geliştirilmiş olan bir krem olduğunu söylemeliyiz. Bu krem sadece bölgeyi uyuşturur ve ağrının hissedilmesi önler. Sorunu kesinlikle tam olarak çözmez. Bu nedenle yapılabilecek en etkili yöntem tedavi olmaktır. Ameliyatsız tedavi ile ağrı hissiniz en aza inecektir. Ayrıca yatak istirahati yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P