Meme Kanserine Erken Teşhis Sutyeni İcat Etti

Meme Kanserine Erken Teşhis Sutyeni İcat Etti

Meme kanseri özellikle son bir kaç senedir tüm dünyanın dikkatini çeken ciddi rahatsızlıklardan birisidir. Bu konuya dikkat çekebilmek için özellikle sosyal medya çalışmaları günümüzde hala mevcut.

Meksika’da 18 yaşındaki Julian Rios Cantu isimli genç inanılmaz bir buluş attı ortaya ve meme kanserinin erken teşhis ile tedavisinin mümkün olabileceğini anlattı. Son zamanlar çok fazla konuşulan ve yaygın görülen meme kanseri maalesef ilerledikten sonra kötü sonuçlar doğuruyor. Meksika’da yaşayan genç geliştirmiş olduğu akıllı sütyen ile bilim dünyasına çok ciddi bir konuda parlak fikir verdi.

Henüz Prototip Aşamasında

 

Proje Yarışmada Birinci Oldu

Henüz geliştirilmemiş olan bu projeyi duyurabilmek için üç arkadaşı ile birlikte önce bir şirket kuran Julian Rios Cantu, sonrasında Küresel Öğrenci Girişimi isimli yarışmaya katıldı. Fikirlerini, çalışmalarını ve projesinin işleyişi detayları ile sunan 18 yaşındaki genç bu icadı ile yarışmada proje birincisi olmayı başardı. Yaygın bir hastalık olarak bilinen meme kanseri belki de bu genç tarafından artık erken teşhis edilerek önlenecek. Ortaya attığı bu projenin bilim adamları tarafından geliştirilmesi ve çok daha iyi yerlere getirilmesi beklenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P