MOR Aronia Jel Kolonya Piyasaya Çıktı !

MOR Aronia Jel Kolonya Piyasaya Çıktı !

İnsanların büyük çoğunluğu yaşadıkları yer ve çevresinin mikroplardan arınmış olmasını, bulundukları ortamların, temas ettikleri yerlerin bakteri ve virüs taşımamasını ister. Ancak bu istekleri özel laboratuvarlar ya da bazı özel hastane ortamları dışında mümkün değildir. Sağlıklı insanların elleri yerleşik mikroplar olarak bilenen çeşitli mikroplara ev sahipliği yapar. Ancak ellerimiz, diğer nesneler ve insanlarla temas yoluyla geçici mikroplar olarak bilinen bakteri ve virüsleri de alır. Örneğin tipik bir insanın eli bazıları yerleşik, bazıları geçici olmak üzere 10 bin ile 10 milyon arasında bakteri taşıyabilir. Cilt bakteriler ve virüsler için tek konak bölgesi değildir. Örneğin tuvaleti kullandıktan sonra dışkı üzerindeki mikroorganizmalardan da el yüzeyimize, parmak ve tırnaklarımıza bulaş gerçekleşebilir. Bu nedenle elimizdeki virüs ve bakterileri azaltmak, zararlı mikroorganizmaların bulaşma riskini azaltmak için ellerimizi, parmak aralarını ve uçlarını 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkamalı ya da en az %60 alkol içeren dezenfektan jel veya kolonya ile 30 saniye boyunca ovalayarak kurutmalıyız.

Kullanılan aktif maddeye bağlı olarak el dezenfektanları alkol bazlı ya da alkolsüz olarak sınıflandırılır. Alkol bazlı el dezenfektanları ellerinize yapışan virüsün üzerindeki protein yapısını bozarak, virüsün bu proteinler aracılığıyla vücut hücrelerinize girmesini engeller. Antibakteriyal  jel kolonyaların ya da el dezenfektanlarının bakteri ve virüslere karşı etkili olabilmesi için %60 ile %90 arasında alkol içermesi gerekir. Tüketiciler bunu sıklıkla karıştırır ve ambalajının üzerinde antibakteriyel ya da dezenfektan  yazan her ürünün bakteri ve virüsleri yok ettiğini düşünür. Oysa dezenfektan etki göstermesi için ürünün en az %60 alkol içermesi gerekmektedir. Ürünün maksimum etkiyi göstermesi için en az %60 alkol içeren jel kolonya 30 saniye süresince ellere sürülmeli ve kuruması için beklenmelidir. Eğer eller 10- 15 saniyede kuruyorsa yeterli miktarda dezenfektan kullanmamış olduğunuz anlamıma gelir. Genel olarak alkol bazlı el dezenfektanları 30 saniye boyunca el yüzeyine iyice sürülür ve hava ile kurutulursa bakteri ve virüs popülasyonlarını etkili bir şekilde azaltır.

El dezenfektanlarının etkisi, ürünün uygulama şekli, kullanım sıklığı, kullanılan miktar ve cilt üzerinde kalma süresi, elin kirlilik derecesi, kirli ellerde bulunan bulaşıcı ajanlara bağlı olarak değişir. Eğer bahçe ile uğraşmış ya da mutfakta yemek yapmışsanız ellerinizdeki kir ve yağ tabakası ürünün etkisini azaltacaktır.

Alkol bazlı el temizleme jelleri ve kolonyalar, bakteri ve virüslerin çoğunu öldürmek için hızlı ve etkili bir biçimde çalışır. Alkolün antibakteriyal etkisi onun mikroorganizmadaki proteinleri değiştirme yeteneğinden kaynaklanır. En az %60 ile %90 arasında alkol içeren dezenfektan jel kolonyalar virüs ve bakteriler üzerinde en etkili olanlardır. Dünya Sağlık Örgütü alkol bazlı el dezenfektanlarının kullanımını teşvik etmektedir.

2010 yılında yapılan bir çalışmanın sonucuna göre, her iş gününde en az 5 kez ellerini alkol bazlı dezenfektan ile temizleyen ofis çalışanları, sadece su ve sabun ile yıkamaya devam eden çalışanlardan daha az hasta olmuştur.

Alkol bazlı jel kolonyalar cildin dış yağ tabakasını sıyırıp, ellerin yüzeyinde bulunan geçici mikroorganizmaları yok ederek çalışır. Ürünü kullandıktan sonra cilt üzerindeki bakteri ve virüslerin tekrar çoğalması için belli bir zaman gerekir.

 

Gündelik yaşantımızda sürekli bir zeminle veya nesneyle temas halinde olan ellerin temizliği sağlık açısından büyük önem taşır. M.O.R Jel Kolonya ile temizlenen ellerdeki bakteri ve virüslerin yapısı bozularak vücuda tutunması engellenir. M.O.R Aronia Jel Kolonya cildi virüs ve bakterilerden arındırmak için uygundur.Hızlı etki ederek, virüs ve bakterilere karşı anında koruma sağlar. Hassas ciltler için uygundur, istenilen sıklıkta kullanılabilir, kısa sürede hızlı etki sağlar. İçeriğinde 80 derece alkol bulundurmaktadır. İçeriğindeki Aronia özü ve gliserin tahrişi önler, ellerinizi nemlendirir ve yumuşatır.100 ml ölçüsündeki pratik kullanımlı çanta, cep boyu ile ihtiyaç duyduğunuz her yerde M.O.R Jel Kolonya ile ellerinizi dezenfekte edebilirsiniz.M.O.R Jel Kolonya  su, sabun ve havlu gerektirmeden, ellerinizi kurutmadan el hijyeni sağlar.Hassas ciltler için özel formüle edilmiştir. Ciltteki tahrişi engellemek için gliserin ve Aronia özü ile desteklenmiştir. Antiviral özelliğe sahip Aronia  meyvesi  ekstratı ve 80 derece alkol içeren M.O.R Jel Kolonya, ellerinize yapışan virüsün yapısını bozarak, virüsün vücut hücrelerinize girmesinin önüne geçer.M.O.R Jel Kolonya bakterilere ve virüslere karşı maksimum yok edici etkiye sahiptir. Direkt olarak bakteri ve virüsün hücre zarını parçalayarak mikroorganizmaların ölmesini sağlar. M.O.R Aronia Jel Kolonya hoş kokusu ile tazelik ve serinlik hissi verir, özel formülasyonu cildin kurumasını engeller.

El dezenfektanı nasıl kullanılır?

Bozuk para büyüklüğündeki bir miktar dezenfektan jel kolonyayı avuç içinize alın. Parmak uçlarınız, tırnak çevreniz ve parmaklarınızın arasında olmak üzere her iki elinizi tüm yüzeylerini kaplayarak, ellerinizi birbirine sürterek ovun. Dezenfektan jelin elinizde tamamen kuruması için ellerinizi birbirine sürterek ovma işlemi yaklaşık 30 saniye sürmelidir. Elleriniz kuruyana kadar yiyecek, içecek, nesne ve yüzeylerle temas etmeyin.

M.O.R. Jel kolonya sipariş sitesi: https://www.miracleoptimumresult.com/

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P