Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Genel olarak çoğu kişide görülebilen siyah noktalar, son derece farklı yollar ile geçirilebilir. Bildiğiniz gibi genellikle burun ve çevresinde görülmektedir. Evde uygulanabilecek pek çok farklı doğal yöntem ile tedavisi mümkündür. Peki siyah noktalar nasıl geçer, biliyor musunuz? O zaman bu konu hakkında hazırlamış olduğumuz yazımızı sonuna kadar okumalısınız. İşe yarayacak pek çok farklı doğal yöntem sizleri burada bekliyor olacaktır. Buna emin olabilirsiniz.

Siyah Noktaları Ne Geçirir?

Siyah noktaları geçirebilecek çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların her birini deneyerek başarılı sonuca ulaşabilirsiniz. Kesinlikle işe yarayacak olan bu yöntemleri denemek sizin için faydalı olacaktır. Dilerseniz hemen şimdi yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Buhar banyosu: Siyah noktalarınız için ilk uygulayabileceğiniz yöntem buhar banyosu olacaktır. Buhar banyosu sadece siyah noktaları değil, sivilceleri de yok edecektir. Kesinlikle etkili bir yöntemdir. Bunun için bir kaba sıcak su boşaltmalısınız. Ardından çıkan suyun buharına yüzünüzü tutmalısınız. Buhar cildinize nüfuz edecek ve gözenekler esneyecek. Cildiniz yumuşak bir hal alacak. Birikmiş olan yağ dışarı atılacak. Zararlı toksinlerden cildiniz arınacak.

Bal maskesi: Deneyebileceğiniz bir diğer doğal yöntem ise bal maskesidir. Kesinlikle etkisini çok kısa sürede gösterecektir. Bir kaşık balı doğrudan siyah noktalarınızın bulunduğu bölgelere sürün. Ardından 15 dakika bekleyin ve 15. Dakikadan sonra yüzünüzü mendil ile ıslatarak silin. Kısa sürede işe yarayacaktır.

Yulaf unu: Siyah noktaları geçirmek için yapılabilecek bir diğer maske yulaf unu maskesi olacaktır. Kesinlikle etkili bir tedavi yöntemidir. Önce bir yemek kaşığı yulaf ununu bir kasye boşaltın. İçerisine yarım fincan su ilave edin. Un kıvama geldikten sonra onu ılıması için bir müddet bekletin. Ardından siyah noktalarınıza sürün. Yüzünüzde kuruduktan hemen sonra güzelce yıkama işlemi yapın.

Aspirin maskesi: Etkisini hazırlanışı gibi kısa sürede gösterecek olan bir diğer maske ise aspirin maskesi olacaktır. Önce 1 adet aspirini ezin ve toz haline getirin. Daha sonra karbonatın içerisine karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı kıvama getirmesi için yeteri kadar su ilave edin. Son olarak bu karışımı siyah noktaların üzerine sürün. Cildiniz gerildikten, yani karışım yüzünüzde kuruduktan sonra dökülmeye başlayacaktır. Dökülme işlemi için 2 dakika daha bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P