Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Bronzlaşmak ve daha esmer bir görüntüye kavuşmak için onlarca para ödeyip farklı merkezlere gidebilen kadınlar, bununla birlikte ten beyazlatmak için de uğraş vermektedirler. Bildiğiniz gibi insanlar kendilerinde olmayanları istemekte oldukça iyidirler. Esmer birisi beyazlaşmak isterken, beyaz tenliler ise genellikle yaz aylarında esmer bir tene sahip olmak isteyebilmektedirler. Peki yüz beyazlatma yöntemleri hakkında ne biliyorsunuz? Eğer bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devam bölümünü inceleyebilirsiniz. Kesinlikle istediklerinize burada kolayca ulaşabileceksiniz.

Evde Yüz Beyazlatmak

Evde kolayca yüzünüzü beyazlatabilirsiniz. Bunun için deneyebileceğiniz pek çok farklı yol bulunmaktadır. Her biri etkili olacaktır. Peki ama yüz beyazlatmak için neler yapılabilir? İşte cevapları…

Limon: Evde yüz beyazlatmak için kullanılabilecek en etkili yöntem limondur. Bildiğiniz gibi limon, birçok cilt sorunu için faydalı olduğu gibi, renk açıcı bir özelliğe de sahiptir. Asidik yapısı ile bunu başarır. 1 adet elinizde bulunan limonu ortadan ikiye ayırın. Daha sonrasında o yarım limon ile yüzünüze masaj yapar gibi sürme işlemi yapın. Gece yatmadan önce bunu yapın ve yüzünüzü sabah kalktığınızda yıkayın. Cildin ölü derileri atması için de yardımcı olduğunu söylemeliyiz. Kararan tüm bölgeleriniz için kullanabilirsiniz.

Ev yapımı yoğurt: Evde yoğurt yapıp bunu yüzünüzü beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Doğal bir yoğurt oldukça iyi gelecektir. Öncelikli olarak bir miktar yoğurdu yüzünüzü masaj yapar gibi sürün. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi süt yardımı ile durulayın. Tüm uygulamaların sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Limon suyu: Evde kullanabileceğiniz bir diğer doğal yöntem limon suyudur. Bir kaşık bal ile bir kaşık limon suyunu karıştırın. Ardından elde ettiğiniz bu yöntemi yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su yardımı ile temizleyin. Gerçekten etkisini göreceksiniz. Cilt beyazlatma konusunda işe yaramaktadır.

Pirinç maskesi: Daha çok Asya bölgesinde kullanılan pirinç maskesi, çok iyi bir beyazlatıcı yöntemdir. İlk olarak 1 avuç pirince ve 1 bardak süte sahip olmanız gerekecektir. Bu malzemeleri karıştırın ve daha sonra bunu cildinize sürün. Karışımı sürmek için yüz fırçasına da ihtiyacınız olacaktır. Pirinç ve sütü iyice karıştırmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P