2017 En Çok Satan Akıllı Telefonlar

2017 En Çok Satan Akıllı Telefonlar

Teknoloji tutkunu insanlar her yıl yeni çıkacak olan telefonları yakından takip ediyorlar. Bununla birlikte o yılın flaş telefonlarını ediniyor ve kullanım keyfi yaşıyorlar. Özellikle bu alanda Samsung ve Apple başı çekiyor. Peki bu iki markanın en başta olduğunu kanıtlayacak bir delil var mı? Eğer siz de 2017 en çok satan akıllı telefonlar hangileri oldu diye merak ediyorsanız, bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz. Kesinlikle bilmelisiniz ki tahmin ettiğiniz markalar burada ancak bir de sürpriz göreceksiniz. Listede LG, HTC, Lenovo gibi markaların olacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak daha farklı ve daha değişik bir telefon ile karşı karşıya kalacağınıza emin olabilirsiniz.

2017 Yılının Satış Rekoru Kıran Telefonları

Satış rakamlarına bakıldığı zaman ilk sırada bulunan markanın hangisi olduğunu görünce şaşırmayacağınıza eminiz. Bununla birlikte rakamlara göz atmadan önce hangi markanın bulunduğunu da tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Bu alanda yıllardır en başta bulunan Apple, kesinlikle yine ilk sırada bulunuyor. Peki hangi telefonu ile ilk sırayı aldığını biliyor musunuz? Listede iPhone 7 ilk sırada bulunuyor. Zirvede bu telefonu bulunurken, ikinci sırayı Samsung’un aldığını düşünüyor olabilirsiniz. Burada yine bir yanılgı içerisinde olacaksınız. İkinci sırada ise yine Apple bulunuyor. İPhone 7 Plus en çok satanlar listesinde 2. Sırayı almayı başarmış duruyor. Üçüncü sıradaki telefonu duyunca gerçekten şok olacağınıza eminiz.

Liste Şaşırtıcı Bir Hal Almış

2017 en çok satan akıllı telefonlar listesinde ilk iki sırada iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bulunduğunu söyledik. Üçüncü sırada ise Samsung değil, OPPO yer alıyor. OPPO R9s modeli ile üçüncü sırayı almayı başardı. Samsung, HTC, LG, Lenovo gibi markaların önünden üçüncü sırada bulunmayı başarması, gerçekten onlar adına çok iyi bir sonuç. Bununla birlikte listenin 4. Ve 5. Sırasında Samsung bulunuyor. S seri ile değil, J serisi ile bu başarıyı yakalamış duruyor. Daha ekonomik telefonlar olması, onları geriletmiş. Listenin tamamı yazımızın devamında yer alıyor.

  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • OPPO R9s
  • Samsung Galaxy J3 (2016)
  • Samsung Galaxy J5 (2016)
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P