Ethereum Bitcoin’in Tahtını Zorluyor

Ethereum Bitcoin’in Tahtını Zorluyor

Ethereum, ilk defa Kuzey Amerika Bitcoin konferansında tanıtımı yapılan ve büyük bir ilgiyle karşılaşan ve ilk bakıldığında Altcoin olarak görünen bir sistemdir. Fakat Altcoinin aksine çok fazla yeniliğe sahip bir sistemdir. Kripto para sistemi olarak karşımıza çıkan Ethereum, Bitcoin2 olarak görülüyor.

Ethereum Güvenilir mi?

2015 yılında işlemlere başlayan Ethereum, para birimi olarak uzun bir yol kat etti. Bir anda büyük bir yükselme göstererek değer kazanan Ethereum piyasası, kişiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. 2016 başlarından itibaren en büyük ikinci pazar payına sahip olan sistem, 2017 yılının ilk çeyreğinde yaklaşık 7 milyar dolar artış gösterdi. Bu artışın en büyük nedenlerinden biriside sisteme çok fazla para girişi oluyor olmasıdır.

Genel olarak söylenmesi gerekirse 2015’den bu yana %2800 civarında artış gösterdiğini söyleyebiliriz.  Ethereum piyasası üzerinde yaşanan bu artış kişilerin Bitcoin’den vazgeçerek Ethereum’u tercih etmelerine neden oldu. Kendine ait tokenlere sahip olan sistem, blockchain ağı üzerinden kullanım olanağı sağlıyor. İnternet üzerinde de ilginin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan incelemeler sonucunda “Ethereum” kelimesinin 12-18 Mart tarihleri arasında çok fazla aratılan kelime olduğu görülmektedir. En yüksek popülerliğini ise İsviçre üzerinden alıyor. Bu ülkeyi ise Venezüella takip ediyor. Türk kullanıcılarında güven duyduğu sistem, kısa sürede yüksek kazançlar sağlamayı başardı.

Ethereum Bitcoin Tahtını Alacak mı?

Uzun tartışmalara neden olan bu konu, belirli dönemlerde tepki yaşanmasına da neden olmuştu. Bitcoin’e alternatif olarak sunulan Ethereum, bir anda Bitcoin’in tahtının sarsılmasına neden oldu. En büyük nedenleri ise daha uygun ve daha yeni olmasıdır. Hatta Ethereum ekibinin konuyla alakalı yaptığı açıklamalarda Ethereum’un petrol olduğunu, Bitcoin’in ise gümüş veya altın olarak değerlendirilebileceği bulunuyor. Dolayısıyla Ethereum’un Bitcoin tahtında gözü olmadığını söyleyebiliriz. Fakat son zamanlarda yaşanan Bitcoin piyasasındaki gerileme ve Ethereum piyasasındaki yükseliş, bu yorumların çıkmasına neden oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P