İOS Yazılımı Neden Güvenli?

İOS Yazılımı Neden Güvenli?

Son yıllarda teknoloji sektöründe bulunan rekabet dolayısıyla, geliştirilen sistemlerin birbiriyle yarıştığını görebiliyorsunuz. Bu geliştiriciler arasında bulunan İOS, rakiplerine karşı ciddi düzeylerde işlem yapıyor. İOS işletim sistemi sadece cep telefonlarında değil, tablet ve bilgisayarlarda da işlem yapabiliyor. Geliştirilen sistemler sayesinde İOS işletim sistemi kullanıcıları güvenli ve basit işlemler yapabiliyorlar. Kapalı bir eko sisteme sahip olan İOS diğer sistemlere nazaran daha fazla avantaj sağlıyor. Yani kapalı bir sisteme sahip olan İOS dış saldırılara karşı oldukça dayanıklıdır. Hatta İOS kullanıcılarının cihazlara fotoğraf veya müzik ekleyebilmek için iTunes kullanmaları gerekiyor.

İOS Yazılımın Avantajları

Bu yazılı kullanan kişilerin telefon veya cihazlarına saldırı yapılması neredeyse imkânsızdır. Dışarıdan hiçbir şekilde bağlantı ve indirme işlemi kabul etmeyen İOS yazılımı, sadece kendi mağazasından bunlara izin veriyor. Dolayısıyla yapılabilecek saldırılar da önlenmiş oluyor. Fakat diğer rakip yazılımlarda açık sistem kullanılıyor. Bu sebeple dışarıdan indirilen her içerik olası bir saldırı ihtimalini arttırıyor.

Bunun yanı sıra oldukça basit ve kolay kullanıma sahip olan İOS yazılımı, kategoriler halinde sunulan içerikleri sayesinde kişilerin çok uğraşmadan işlem yapmasına olanak sağlıyor. Üstelik istenilen uygulamaları klasör haline getirebiliyorsunuz. Teknoloji bilgisi olmayan kullanıcılar bile İOS işletim sistemini kolay bir şekilde kullanabilirler.

İOS Güncellemeleri

Yapılan tüm yenilikler neticesinde, ortalama yılda bir kez büyük güncellemeleri görebilirsiniz. Güncelleme sonrasında daha güvenli ve daha kullanışlı bir hale gelmektedir. İOS, Unix veri tabanlı bir işletim sistemi olarak biliniyor. Bunun yanı sıra uygulamalarını kendi mağazası olan App Store üzerinden yayınlıyorlar. Dolayısıyla İOS kullanıcılarının dışarıdan bir saldırı alma ihtimali azaltılıyor. Cihazınızla alakalı ayarları da kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. İOS bulunan cihazlardaki Home tuşu sayesinde açık olan uygulamaları ve müzik çaları görebiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P