Bill Gates’in Kızından Aşı Teorilerine Eleştiri

Bill Gates’in Kızından Aşı Teorilerine Eleştiri

Bill Gates’in kızı Jennifer Gates geçtiğimiz hafta ilk korona virüs aşısını vuruldu. Aşıdan sonra İnstagram hesabından açıklamada bulunan Jennifer Gates aşı hakkında yapılan komplo teorileri hakkında güldüren eleştirilerde bulundu. Jennifer Gates aşı olduğunu ancak babasının beyninin kendisine entegre olmadığını söyledi.

Jennifer Gates Aşı Teorileri ile Dalga Geçti

Amerikalı girişimci, yazılımcı, yazar, yatırımcı ve iş insanı Bill Gates Microsoft şirketinin kurucuları arasında. Güncel olarak Microsoft şirketinin teknik danışmanlığını yapan Bill Gates dünyanın en zengin ünvanına sahip kişi idi. Bill Gates ve eşi Melinda Gates kurdukları Gates vakfına servetlerinin büyük bir kısmını bağışladılar. Gates Vakfı bu bütçe pandeminin başından itibaren aşı çalışmalarına büyük destek sağladı. Dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı aşı çalışmalarında ise n çok konuşulan isimlerden biri böylelikle Bill Gates oldu. Salgın dünyayı etkisi altına aldığı zaman itibaren Bill Gates SARS-COV-2 virüsünün laboratuvar ortamında geliştirilmesini ve COVID-19 aşısını finanse ediyor. Bu çalışmalar nedeni ile ilgili ise Bill Gates sürekli komplo teorilerinin içinde anılıyor. Bill Gates’in beyinlere çip takacağı iddiası tüm dünyada dolaşıyor.

New York Mount Sinai Icahn Tıp Fakültesi öğrencisi olan Bill Gates’in kızı Jennifer Gates’te bu komplo teorilerinden haberdar oluyor. Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırıken çekildiği fotoğrafı İnstagram hesabından paylaşan Jennifer Gates aşı aracılığı ile insanların beynine çip takılacağı iddiarı ile dalga geçti. Virüsün bir yıldan fazla zaman önce ortaya çıktığını ve artık bireyleri ve toplumları koruyacak aşılar dahil birçok çözüm üretildiğini İnstagram hesabından söyleyen Jennifer Gates, aşılamanın önemini vurguladı. Aşılamanın ne kadar fazla olursa toplumda o kadar güvenli olacağını söyleyen tıp öğrencisi virüse karşı mücadele eden bilim insanlarına ve doktorlara teşekkürlerini iletti. Aşı sonrası korunmaya devam edeceğini de belirten Jennifer iki maske takmaya devam edeceğini söyledi. Gönderinin sonunda ise komplo teorileriyle ilgili  aşı olduğunu ancak babasının beyninin kendisine entegre olmadığını ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P