Elon Musk, “Mars’a Yerleşmeliyiz!”

Elon Musk, “Mars’a Yerleşmeliyiz!”

Mühendis, endüstriyel tasarımcı ve teknoloji girişimcisi Elon Musk gündemde ki yerini her geçen gün yaptığı açıklamalar ile korumaya devam ediyor. İş insanı Elon Musk bu sefer de 3. Dünya Savaşı’nı görmeden önce Mars’a şehir kurmak gerekliliğini hakkında açıklamalarda bulundu.

“3. Dünya Savaşından Önce Mars’a Gidilmeli”

SpaceX’in kurucusu, CEO’su, Tesla, Inc.’in CEO’su ve ürün mimarı olan Elon Musk’ın söylediği her söz olay yaratmaya, hatta dünya borsalarını değiştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Degecoin yatırımları ve açıklamaları ile gündemde yerini alırken bu hafta ise ilginç açıklamaları il dikkatleri üstüne topladı. Elon Musk 3. Dünya Savaşı öncesinde Kızıl Gezen’de bir yaşam formatı kurulması gerekliliği yola çıktığı Mars projesi hakkında bazı bilgiler verdi. Elon Musk’ın Mars projesinde temel hedefi 2050 yılında önce Kızıl Gezegen’e bir milyonun üzerinde insan göndermek. Projede bir milyon sayısında ise Mars’ta kurulacak olan yeni insanlığın kendi yeterliliğini sağlayabilmesi hedefleniyor.

Doğal afetler veya insan eli ile oluşturulan felaketler örneğin büyük bir savaş durumda yeni bir yaşam alanı kurmanın çok zorlaşacağını söyleyen Elon Musk bu yüzden felaketlerden önce harekete geçmekte ısrar ediyor. The Sun gazetesinin yaptığı habere göre Elon Musk eğer dünya ile bağlantı kesilirse, malzeme akışı sağlanmazsa gibi sorulara şehir kurmadan önce mutlaka deneme yapılması gerektiği cevabını verdi.

Dünyanın binlerce sorun ile karşı karşıya kaldığını ve harekete geçilmezse insan ırkının yok olabileceğini söyleyen Elon Musk bir savaş veya bir göktaşı, büyük bir deprem, bir yanardağ sonucunda dünyanın sonunun gelebileceğini belirtti. Kızıl Gezegen’de yaşam kurmanın asıl amacının insan ırkının devamını sağlayabilmek olduğunu söyleyen ünlü iş insanına göre mevcut medeniyet güçlü değil aksine cılız görünüyor. O’na göre de cılız görünen bir medeniyetin yıkılması ve yok olması çok daha kolay.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P