İşte Aşının İlk Resmi Sonuçları!

İşte Aşının İlk Resmi Sonuçları!

Tüm dünyanın etkisi altına alan ve etkilerini sürdürmeye devam eden covid-19 ile ilgili aşı çalışmaları ilk olarak 8 Aralık 2020 tarihinde Birleşik Krallık’ta başladı. İlk kez gerçek kişiler üzerinde uygulanan Covid-19 aşısı ile ilgili sonuçlar Birleşik Krallık tarafından yayınlandı. Paylaşıla resmi verilere göre Covid-19 aşısı sayesinde İskoçya’nın 5.4 milyonluk nüfusunda virüs sebebi ile hastaneye yatış oranları yüzde seksen beş ile yüzde doksan dört oranında azaldı. Birleşik Krallık’tan gelen insan üzerinde ilk kez denenen Covid-19 aşısı olumlu sonuçlar vermeye başladı. 

COVİD-19 Aşısında, İngiltere’den Olumlu Sonuçlar Geldi

Covid-19 aşılama çalışmaları ilk olarak 8 Aralık 2020 tarihinde Birleşik Krallık’ta başladı. Birleşik Krallık’tan gelen resmi sonuçlara göre, aşı hastanede yatan hasta sayılarında düşüşe neden oldu. Aşı hakkında yayınlanan ilk resmi verilere göre aşı çalışmaları olumlu sonuçlar vermeye başladı. 

Aşı hakkında konuşan Sheikh; aşı hakkında umutlarından bahsetti. Covid-19 nedeni ile hastane yatışlarında aşı sebebi ile azalma olduğuna dair artık ulusal kanıtlarının olduğunu belirten Sheikh, 8 Aralık ve 15 Şubat arasında toplanan verilere göre 5.4 milyon nüfusa sahip İskoçya’nın nüfusunun yüzde 21’ine aşı uygulandığını belirtti. 5.4 milyon kişinin sağlık kayıtlarının analiz edilmesi ile Covid-19 aşısı olanların, aşı olmayanlara göre hastaneye kaldırılma olasılıkların oldukça az olduğunu söyledi. Sheikh konuşmasına Covid-19 sebebi ile hastaneye kaldırılma sayılarının dört hafta içerisinde yüzde seksen dört düşüş gösterdiğini ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P