Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Kredi başvurusunda bulunan kişilerin bu taleplerine olumlu yanıt alabilmesi için yerine getirmeleri gereken en önemli kriterlerden birisi de kredi notlarının iyi durumda olmasıdır. Kredi puanı yeterli düzeyde olmayan kişilerin kredi çekme şansı neredeyse imkansıza yakındır. Kredi puanınız hakkında bilgi edindiyseniz ve kredi puanınız 500 ya da civarıysa yazımızın devamını okuyarak kredi çekme şansınızın hangi seviyede olduğunu öğrenebilirsiniz. İlk olarak bilmeyenler için kredi notu nedir sorusunu yanıtlayalım.

Kredi Notu Nedir?

9 banka tarafından kurulan Findeks tarafından gerçekleştirilen bir puanlama sistemidir. Findeks kişilerin tüm finansal geçmişini masaya yatırmakta ve bireylerin geri ödeme alışkanlıklarının ne seviyede olduğunu tespit etmektedir. Verileri inceledikten sonra 1 ila 1900 puan arasında bir not vermekte ve verilen bu not kişinin kredi puanını oluşturmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler kredi ihtiyaçlarını çok daha kolay bir şekilde ve çok daha makul şartlarda karşılayabilirken kredi puanı düşük seviyelerde seyreden kişiler ise kredi isteklerine olumlu yanıt almakta epey zorlanmaktadır. Kredi notunuz 500 dolaylarındaysa ve kredi çekip çekemeyeceğiniz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. 1 ile 699 puan arası Findeks tarafından en riskli grup olarak belirlenmiştir. Bu puan aralığında bir kredi notuna sahip olan herkes en riskli grupta yer almaktadır. En riskli grupta bulunanlarınsa kredi isteklerine olumlu yanıt alması çok zordur. Kredi puanım 500 kredi çekebilir miyim diye merak edenlerin maalesef kredi başvurularını onaylatma konusunda pek bir şansları bulunmamaktadır. Kredi puanım 500 kredi kullanabilir miyim konusunu sizler için ele aldık. Puanı 500 ve o civarda olanların kredi notunu yükseltmek adına gerekli girişimleri bir an önce yapmaları gerekmektedir. Aksi halde ev kredisinden taşıt kredisine, ihtiyaç kredisinden ticari kredilere kadar pek çok kredi ürününden yararlanma şansları sıfıra yakın olacaktır.

Kredi ve finans konularıyla alakalı geniş ve kapsamlı bilgiler edinmek isteyenler www.kredidefteri.com isimli kaliteli siteyi muhakkak ziyaret etmeliler. Kredi notu ve bankalarla ilgili güncel bilgilere bu sayede çok daha rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P