1969’dan Gelen Mektup Şaşırttı!

1969’dan Gelen Mektup Şaşırttı!

Petersborough kentinde yaşayan 11 yaşında bir kızın 1969 yılında yazdığı mektubu görenleri şaşırttı. Ev ödevi olarak yazılmış bu mektup içerisinde geleceğe dair bazı tahminleri içeriyor. 

Kehanet Mektubu Bilim-Kurgu Senaryolarını Aratmıyor

İngiltere’nin Peterborough kentinde bir mobilya fabrikasında çalışan Peter Beckerton 1969 yılından kalma bir mektup buldu. Mobilya restorasyon ustası olarak fabrikada çalışan Peter Beckerton’a restore edilmesi amacıyla bir kanepe getirildi. Peter Beckertron restorasyon sırasında kanepenin içinden bir mektup buldu. Bu mektup 1969 yılında yaşayan dördüncü sınıfa giden 11 yaşındaki bir kız çocuğunun ev ödevi. Mektubun içeriğinde ise geleceğe dair birçok öngörü bulunuyor. Restore edilmek amacıyla gönderilen bu koltuktan çıkan mektupta geleceğin teknolojileri ile ilgili de doğru tespitler var.

Bilim kurgu senaryolarını aratmayan bu olayda kız çocuğun 23 Şubat 1969 yılında yazdığını mektuptaki bazı tahminler gerçek oldu. Mektupta 21. yüzyılın egemeni telefonlar hakkında mektupta televizyona benzeyen ancak görüntülü konuşma yapılabileceği de yazıyor. Küçük kız televizyonların zaman içinde değişerek farklı varyasyonları olacağını televizyon ekranlarının büyüyeceğini hatta uzaktan kontrol edebileceğini mektubuna eklemiş. Dönemin tuşlu ve küçük televizyonlarının ilerleyen zamanlarda çok büyük ve farklı şekillerde olacağının yanı sıra uzaktan açılıp kapanacağı mektupta yazanlar arasında.

Mektup’ta Henüz Gerçekleşmemiş Kehanetler de Var

Mektupta yazan bazı kehanetler henüz gerçekleşmedi. Bunlardan bazılarının insanların beslenmeleri üzerine olduğu görülüyor. Küçük kız ev ödevine insanların beslenmelerini sakız ile yapacaklarını, artık yiyecek devrinin kapanacağını yazmış. Bu kehanet, henüz gerçekleşmemiş ama belki de gerçekleşecek öngörüler arasında yer alıyor. Mektubu bulan mobilya restorasyon ustası Beckerton’un eşi Rosa eğer yaşıyorsa 62 yaşında olduğunu tahmin ettiği bir zamanların küçük kızına ulaşma ihtimali ile mektubu yayınlamaya karar verdi. Mektubu yayınlandıktan bir süre sonra yaşanılan olay manşetlere taşındı. Mobilya restorasyon ustası Beckerton’un eşi Rosa, eşinin restorasyona gelen mobilyalarda sürekli birbirinden ilginç eşyalar bulduğunu ancak hiçbirinin 1969’da yazılmış mektup kadar dikkat çekici olmadığı söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P