Alaattin Çakıcı’dan Melih Bulu’ya Açık Mektup!

Alaattin Çakıcı’dan Melih Bulu’ya Açık Mektup!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ve akademisyenlerinin istifasını istediği Melih Bulu’ya, Alaattin Çakıcı’dan açık mektup geldi. Çakıcı, Bulu’ya istifa etmeyin ricasında bulundu.

Son haftalarda Türkiye’nin gündemini ciddi anlamda etkileyen haberlerden birisi olan Boğaziçi Üniversitesi olayları, sürekli yeni bir gelişme ile tekrar gündeme geliyor. Geçtiğimiz haftalarda öğrenciler atama ile üniversitenin başına geçirilen Prof. Dr. Melih Bulu’nun istifasını istedi ve rektörün seçimle gelmesi talebinde bulundu. İstifa gelmeyince olaylar büyüdü ve öğrenciler ve akademisyenler konuya eylem yaparak tepki göstermeye başladı.

Boğaziçi Üniversitesi olayları, sosyal medyada da gündem oldu. Sosyal medya ikiye bölündü ve bir kesim destek verirken, bir kesim de olumsuz eleştiriler yaptı.

Alattin Çakıcı, Melih Bulu’ya Destek Verdi

Kısa bir süre önce Alaattin Çakıcı Boğaziçi Üniversitesi olaylarından sonra sosyal medyada Melih Bulu için bir açık mektup yayınladı. Alaattin Çakıcı, yayınladığı mektupta Melih Bulu’dan istifa etmemesini istedi. Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabında paylaştığı mektupta, Melih Bulu’ya şu ifadeleri kullandı, “Arkanızda aziz milletimizin olduğunu unutmayın. Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz. İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok.”

İki sayfalık mektupta, Melih Bulu’ya devlet karşıtı olanların bu eylemlerde bulunduğu ve bunlara karşı geri adım atılmaması gerektiği ifadelerine de yer verdi. Boğaziçi Üniversitesi olaylarına ilişkin eylemler ve gözaltılar, güncel olarak hala devam etmekte.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P