DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NDEN İYİ HABER!

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NDEN İYİ HABER!

Dünya Sağlık Örgütü korona virüsü ile ilgili iyi haberleri dünyaya duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü Cenevre’deki merkezinde haftada iki gün düzenlenen toplantılarının ilkini gerçekleştirdi. Video konferans ile düzenlenen toplantı sonrasında olumlu açıklamalarda bulunuldu.

VAKALARDA KÜRESEL DÜŞÜŞ TEDBİRLER İLE DOĞRU ORANTILI

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus toplantı sonrasında arka arkaya üç hafta boyunca korona vakalarının düştüğünü belirtti. Vaka sayılarında artışın görüldüğü ülkerinde olduğunun altını çizen Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus küresel düzeyde bir düşüşün sevindirici ve cesaretlendirici bir gelişme olduğunu belirtti.

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus yeni tip korona virüse karşı arka arkaya üç haftalık küresel bir düşüşün covid-19’un hızla yayılan yeni türünün kontrol altına alınabileceğini bir göstergesi olduğunu belirtti. Dünya Sağlık Örtgütü açıklamalarında bu düşüşlerin sebeplerinin alınan tedbirler ile doğru orantılı olduğunu ve önlemlerden asla taviz verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Geçen sene düşüşler ile orantılı olarak gevşetilen tedbirlerin sonuçlarının virüsün daha güçlü gelmesine neden olduğunu hatırlattı. Tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesinin korona virüsün, ölümlerin, enfeksiyonların üzerindeki etkilerine vurgu yapıldı.

KORONA VİRÜSE KARŞI TEDBİRLER KAZANDIRIYOR

Korona virüs hakkında bir sevindirici haber ise korona virüs aşılarından. Maccabi Sağlık Servisi, Kovid-19 aşısının oranlarına ilişkin araştırmaları kamuoyu ile paylaştı. Bu sonuçlara göre Kovid-19 aşısının ikinci dozu yapılan 128 bin 600 kişiden yalnızca 20’sine Kovid-19 bulaştığı bu 20 kişinin ise ateşinin 38,5 üstüne çıkmadığı veya hastaneye kaldırılmadığı belirtildi.  Korona vakalarında küresel düşüşün, aşılardaki olumlu gelişmelerin hükümetlerin tedbirlerde geri adım atılmasının veya geri çekmesi için yeterli olmadığının altı çizildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P