E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılır?

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nasıl Kullanılır?

Korona virüs nedeni ile öğrenciler uzun bir süredir  yüz yüze eğitim modelinden uzakta. Salgın sürecinde eğitimde uzaktan eğitim modeline geçildi. Okullarından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden uzak kalan öğrenciler bu dönem karnelerini de eğitimleri gibi dijital ortamdan alacaklar. Öğrenciler karnelerine e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşabilecekler. Karnelerin dijital ortamdan dağıtılacağını öğrenen veliler ise  e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni nasıl kullanacaklarını araştırmaya başladı. 

Adım Adım Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanımı

2020 yılından itibaren tüm dünyayı ve ülkeyi etkisine altına alan korona virüs eğitimde de farklı metotların uygulanmasına neden oldu. Öğrenciler uzun zamandır sıralardan ve tahtalardan değil evlerinden ve bilgisayarlarından eğitim hayatlarına devam ediyor. Kademeli normalleşme süreci ile uzaktan eğitim modeli olarak adlandırılan bu sistemden yüz yüze eğitime geçiş önümüzdeki aydan itibaren ise başlayacak. Ancak bu dönem öğrenciler karnelerini eğitim gördükleri yerden yani bilgisayarlarından alacak. 

Dijital karneler e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden paylaşılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz hafta bu dönem karne notlarının hesaplamaları hakkında Twitter hesabından öğrencileri ve velileri bilgilendiren paylaşımında; ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin notlarında derslere katılımın etkili olacağını paylaştı. Ziya Selçuk lise öğrencilerinin not hesaplamasında ise ilk dönem notlarının ikinci dönem yapılacak sınavların sonuçları ile belirli olacağını paylaştı. 

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden paylaşılacak karnelere ulaşmak için ilk olarak eokulyd.meb.gov.tr adresi üzerinden sistem girişi yapılması gerekiyor. Sistem girişine site sayfasında bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi kutu ile ulaşılıyor. Buradan ulaşılan ekran karne alacak öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarasını talep ediyor. İstenilen bilgileri girdikten sonra sistem ilgili öğrencinin doğum yılı ve nüfusa kayıtlı olduğu il bilgilerini istiyor. İstenilen bilgileri girdikten sonra ise gösterilen fotoğraflardan ilgili öğrencinin fotoğrafını seçerek sistemi kullanıma açıyorsunuz. Sistem açıldıktan sonra sol üst köşede yer alan Öğrenci Bilgileri butonundan Not Bilgisi seçeneği size öğrenciye ait notların bulunduğu sayfayı yönlendiriyor. Burada öğrencinin dönem sonu karnesini görüntüleyebiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P