Facebook’tan Aşı Gönderilerine Karşı Düzenleme

Facebook’tan Aşı Gönderilerine Karşı Düzenleme

Bir süredir aşı çalışmaları devam ederken, bir kesim aşı karşıtı olduğunu sosyal medya aracılığı ile dile getirdi. Facebook’a bu kitle için bir düzenleme geleceği açıklandı.

Korona virüse karşı bir süredir aşı çalışmaları devam ederken, artık aşılar insanlar üzerinde uygulanmaya başlandı. Belli bir kesim bir an önce aşı olmayı beklerken, başka bir kesimin de aşı olmaya sıcak bakmadığı görüldü. Bu nedende aşı konusunda toplum ikiye ayrıldı. İnsanların düşüncelerini dile getirmek için önemli bir araç olarak kullandığı sosyal medyada da aşı karşıtı gönderilere, bu süreçte sıklıkla rastlandı. Facebook, aşı karşıtı gönderiler için yeni bir karar aldı.

Facebook, Aşı Karşıtı Gönderileri Engelleyecek

Facebook üzerinde aşı karşıtı olan kitlenin birtakım paylaşımlar yaptığı görüldü. Hatta aşının otizm hastalığını tetiklediğine dair bilgiler paylaşıldı. Facebook bu paylaşımlara izin vermeyeceğini duyurdu. Facebook, bundan sonra temeli olmayan ve bilgi yanlışlığı olan gönderilerin tümünün önüne geçme kararı aldı.

Facebook’ta bu nedenle bir gönderinin engellenmesi durumunda, aynı durumun tekrarı yaşanırsa, paylaşımı yapan sayfa ya da kişisel hesabın tamamen silinebileceği bilgisi de verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P