İstanbul’da Havalar Tekrar Soğuyacak

İstanbul’da Havalar Tekrar Soğuyacak

Meteoroloji, İstanbul’daki hava değişimine dair uyarıda bulundu. İstanbullular için yapılan uyarıda, havaların 20 derece düşeceği söylendi.

Eskisi gibi kış yaşayamamaktan şikâyetçi olanlar için meteoroloji havaların yeninden soğuyacağı bilgisini verdi. İstanbul’da bir süredir güneşli havanın keyfi çıkarılıyorken, önümüzdeki hafta itibariyle güneşe bir süreliğine daha veda edileceği öğrenildi. Havaların birden soğuyacağı ve ciddi bir ısı düşüşü yaşanacağı konusunda meteorolojiden uyarı geldi. İstanbul hava durumu önümüzdeki haftayla birlikte keskin bir geçiş yaşayacak.

Sıcaklık 20 Derece Düşecek

Havaların yeniden soğuyacak olması ile ilgili açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Hafta sonu yüksek basınç sistemi zayıflayacak, bu da demek oluyor ki soğuk hava kendisini yeniden gösterecek. Hava değişimlerinin bu kadar keskin olması, Türkiye’nin iklim değişikliği yaşıyor olmasından kaynaklanıyor. Son dönemlerde şiddetli yağış ve sellerin artması da yine iklim değişikliğine bağlı. 5 gün daha havalar güzel olacak ve sonra yeniden soğuklar başlayacak.” açıklamalarında bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, yine Prof. Dr. Orhan Şen gibi önümüzdeki hafta kar yağışı beklendiğini dile getirdi. Hafta sonu itibariyle havaların ciddi anlamda soğumasını beklediklerini ve sıcaklığın 20 dereceye kadar düşeceğini dile getirdi.

Diğer bölgelerdeki hava durumuna bakıldığında, Karadeniz’de İstanbul’un aksine sıcaklığın 10 – 20 derece artması bekleniyor. Doğu Anadolu’yu ise önümüzdeki hafta ile birlikte sağanak yağış bekliyor. Verilen bilgilere göre, önümüzdeki hafta yurt genelinde birçok ilde yağış görülecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P