İzmir’de Deprem Paniği

İzmir’de Deprem Paniği

Son günlerde art arda yaşanan depremler nedeniyle Türkiye’yi üzen İzmir’de yine deprem meydana geldi. Geçtiğimiz aylarda ciddi bir depremle sarsılan ve can kaybının yaşanması ile Türkiye’yi yasa boğan İzmir, kısa bir süre önce can ve mal kaybı olmadan yine sallandı. Ardı arkası kesilmeyen İzmir depremleri arasında bu sabah bir yenisi daha eklendi. Şehrin sabah 8:46’da sallanmasının üzerine, şehrin sakinleri yine telaşlandı.

Ege Denizi’nde 5.2 Büyüklüğünde Deprem

Aktarılan bilgilere göre deprem Ege Denizi’nde 5.2 büyüklüğünde gerçekleşti. İlk sarsıntının ardından, 1 dakika sonra yeniden bir deprem meydana geldi. Bu depremin büyüklüğü de 4.8 olarak kaydedildi. 8:46’da gerçekleşen deprem sonrasında, saat 11:35 sularında art arda depremler meydana gelmeye devam etti.

Yaşanan depreme dair bilgi aktarımı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapıldı. Bu nedenle açıklamalar ve deprem şiddeti resmiyet kazandı. Yine verilen bilgilere göre, depremin 20.69 kilometre derinliğe sahip olduğu söylendi. İlk depremden sonra meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin derinliğinin de 7 kilometreye ulaştığı paylaşıldı. Sarsıntıların İzmir Karaburun ilçesinde meydana geldiği bildirildi.

Çevre Şehircilik Bakanı Kurum Açıklama Yaptı

İzmir’de deprem olmasının ardından, yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ekiplerimiz incelemelerini başlattılar. Şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık.” İzmir Valisi de durumla alakalı açıklama yaparak, can ve mal kaybının yaşanmadığını dile getirdi. Fakat depremin meydana geldiği ilçede ve çevresinde, arama ve taramanın devam ettiğinin de altı çizildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P