Kabine Toplantısı Gündem Başlıkalrı Belli Oldu

Kabine Toplantısı Gündem Başlıkalrı Belli Oldu

Pandemi döneminde alınan tedbirlerden en çok muzdarip olan lokantalar, kafeler başta olmak üzere tüm esnaflar dikkatlerini Beştepe’ye verdi. Çarşamba günü yapılacak olan kabine toplantısı başlıklarından bir tanesi de işletmelerin tekrar açılması olacak. Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda işletmelerin açılmasıyla ilgili de konuşulaca. İşletmelerin, salgının gidişatına da uygun olacak şekilde nasıl açılabileceği konuşulacak.

Kabine Toplantısı Çarşamba Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdaoğan’ın programı nedeni ile bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı çarşamba gününe ertelendi. Beştepe’de yapılması planlanan toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat katılacak. Beştepe’de yapılması planan Kabine Toplantısı’nın ana gündem maddesi ise virüs kapsamında alınan tedbirler ve bu tedbilerin güncellenmesi olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılacağı Kabine Toplantısı’nda Bakan pandeminin gidişatı ile ilgili olarak ilk elden bilgiler verecek. Bakan Fahrettin Koca’nın vereceği bilgiler doğrultusunda okulların açılmasının gidişatı hakkında karar verilecek. Okulların kontrollü bir şekilde açılmasının ardından alınacak yeni tedbirler, yeni kısıtlamalar ve yeni yasaklar gündemin konuları arasında.

Toplantıda bölgesel olarak vaka sayılarına bağlı olarak yasaklarda esnemelerin getirilebileceği ele alınacak. Virüs ve mutasyon virüslerin gelişmeleri, vaka tabloları ve aşı çalışmaları da toplantı gündemleri arasında. Ekonomi ve hukuki reform çalışmaları ise toplantının diğer maddeleri arasında yer alıyor.

Esnafın Gözü Beştepe’de

Çarşamba günü yapılması beklenen Kabine Toplantısı’na en çok dikkat verenler ise esnaflar. Bilim Kurulu’nun işletmeler ile ilgili tavsiyeleri toplantıda değerlendirilecek. Bölgesel olarak vaka tablosunda düşüşlerin yaşandığı yerlerde kontrollü bir şekilde işletmelerin açılmasına yönelik tavsiyeler toplantıda değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki röportajında vaka sayılarında yaşanan düşüşlere göre kademeli olarak tedbirlerde gevşetmeye gidilebileceğini belirtmişti. Bunun üzerine esnafın gözü çarşamba yapılacak olan toplantıda. Yapılan açıklamalara göre hafta sonu yasakları ve hafta içi saat kısıtlamaları hakkında esneklikler bekleniyor. Mart ayından itibaren işletmelerde denetimli ve kontrollü bir şekilde tedbirlerde esnetilmeye gidilmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P