Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 Kuruşluk Dava

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 Kuruşluk Dava

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dava açıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine karşı hakaret içeren sözler kullandığı gerekçesi ile tazminat davası açıyor. Hakaret gerekçesi ile mahkemeye başvuran parti lideri 5 kuruşluk tazminat davası açtı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 5 Kuruşluk Tazminat Davası

PKK’nın mağaradaki eylemi sonucunda iki büyük parti karşı karşıya geldi. CHP Grup Toplantısı’nda konu ile ilgili açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu şehitlerin sorumlusunu  Erdoğan ilan etti. Sert eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “13 şehidin sorumlusu Erdoğan’dır” açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ise eleştirilere cevap gecikmedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partinin Ankara 7. Olağan İl Kongresi’nde CHP liderinin eleştirilerine karşılık verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu utanmadan ve sıkılmadan şehitler ile ilgili sorumlulu tuttuğunu söyledi. Konuşmasının devamında Kılıçdaroğlu’nu yüzsüz ve terbiyesiz olmak ile eleştirdi. Şehitleri ve operasyonu yakında takip ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı  ‘terbiyesiz herif’ ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine yönelik kullanılan bu ifadeler üzerine tazminat davası hazırlıklarına başladı. Kılıçdaroğlu terbiyesiz, yüzsüz gibi ifadelerin hakaret içerikli olduğunu belirtti. Beş kuruşluk tazminat hazırlığına başlayan Kılıçdaroğlu grup toplantısında şehitlerin hakkını her zaman savunduğunu ve savunmaya devam edeceğini belirtti. Twitter hesabından da konu ile ilgili açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu ”Şehitlerimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim.”  paylaşımında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P