Korona Böyle Giderse Bitmeyecek!

Korona Böyle Giderse Bitmeyecek!

Korona virüsü dünyaya yayılmaya başladığından beri, bilim insanları konuyla ilgili çalışmalar yapmaya başladı. Bu konuda tüm dünya tek bir parça haline geldi ve bilim insanlarının ilk hedefi doğru aşıyı bulmak oldu. Virüs birinci yılını doldurmuşken artık bir aşı çalışmaları da sonuç verdi. Bulunan aşılar insanlara vurulmaya başladıysa da yapılan araştırmalarda aşı vurma hızının çok düşük olduğu görüldü.

Bu Hızla Tüm Dünyaya Aşı Vurulması 7 Yıl Sürebilir

Korona virüsü dünya üzerinde yayılmaya başladığı zamandan beri insanlar bu virüsü en kısa sürede nasıl yenebileceklerinin araştırması içerisine girdi. Bu anlamda büyük uğraş gösteren bilim insanlarının bulduğu son aşı, artık insanlara uygulanmaya başladı. Bu konuyla ilgili alınan verilere bakıldığında, aşının dünya genelinde her gün 4,5 milyon insana vurulduğu biliniyor. Bu şekilde bütün insanların aşılanmasının 7 yılı bulacağı açıklandı.

ABD şu an için en hızlı aşılama yapan ülke olarak öne çıktı. Ülkedeki vaka sayısı ve yapılan aşı sayısına bakıldığında, vaka sayısından daha fazla aşı yapıldığı görüldü. ABD’de pozitif vaka sayısı 27 milyon 273 bin 890 iken, aşı uygulanan kişi sayısı 36 milyon 677 bin 487 olarak kaydedildi.

Nüfusa oranla bakıldığında da başı İsrail’in çektiği görüldü. İsrail nüfusunun % 37.15’i korona virüsü aşısı oldu. Sayıyla baktığımızda da 3 milyon 236 bin 859 kişinin aşı olduğu görüldü. Ülkenin şu an elinde bulunan aşının, nüfusun %77’sine yetebileceği bilgisi elde edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P