Meteorolojiden Yeni İstanbul Açıklaması

Meteorolojiden Yeni İstanbul Açıklaması

Pazar günü başlayan yoğun kar yağışı İstanbul’u etkisi altına aldı. Şehrin tamamı beyaza büründe ve kar yüksekliği yer yer otuz santimetreye kadar yükseldi. Meteoroloji uzmanları ise kenti etkisi altına alan kar yağışı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Uzmanlar Uyarıyor: Önümüzdeki 2 Güne Dikkat!

İstanbul’da yer yer karın yükseliği otuz santimetreye kadar yükseldi. Bazı bölgelerde yoğun kar yağışı gün boyu etti. Yağışın Pazartesi ve Salı günü devam edeceği öngörülüyor.  Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamalara göre haftasonu başlayan kar yağışı İstanbul’da Pazartesi ve Salı günleri de kuzey ve iç kesimlerde yoğunlaşmak üzere devam edecek. Kar yağışın kuvvetinin ise kar sağanakları olarak öngördükleri merkezin açıklamaları arasında. Beklenen kar yüksekliği ise iki gün içinde yirmi santimetreyi bulabilir. Açıklamada kuvvetli kar yağışı hakkında uyarıda bulunuldu.

Kar yağışının yanında kuvvetli rüzgar nedeni ile don, buzlanma vb. olayların olası olduğuna değinildi. Merkez bu tip don, buzlanma vs. olaylara karşı gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğinin altına çizdi. Meteorolojinin hava tahmini kar yağışının ve soğuk hava dalgasının altı gün boyunda İstanbul kentini etkisi altına alacağı yönünde idi. Ancak son gelen tahminlere göre yağışın salı günü öğlen saatlerinde yavaşlayacağı yönünde.  2 günlük yoğun yağışın ardından, Çarşamba günü öğlen saatlerinde ise karın kenti terk edeceği düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P