Mide Şişkinliği Nasıl Geçer

Mide Şişkinliği Nasıl Geçer

Nefes almakta zorlanmalara neden olan, genellikle yemek yedikten sonra ortaya çıkan mide şişkinliği nasıl geçer? Eğer bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, öncelikli olarak bilmelisiniz ki çok basit yöntemler ile bu sorun halledilebilir. Eğer merak ediyorsanız ve bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Mide Şişkinliğine Kesin Çözümler

Besinleri ağızda iyi çiğneyememe, hızlı yeme, fazla tüketim, asitli ve gazlı içecekler tüketmek gibi daha pek çok farklı sorundan meydana gelebilen mide şişkinliği rahatsızlık verebilir. Bu nedenle kesinlikle dikkatli beslenme alışkanlığı edinmelisiniz. Tabii mide şişkinliğini geçirebilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Eğer bunları öğrenmek istiyorsanız hemen şimdi bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Rezene çayı: Mide şişkinliğine, hazımsızlığa en iyi çözüm yollarından biri olan rezene çayı, kesinlikle yemeklerden sonra tüketilmelidir. Öncelikli olarak rezeneyi bir fincan su içerisine demlemek için bırakmalısınız. Daha sonrasında tüketebilirsiniz.

Nane çayı: Bitki çayları hazımsızlığı giderme konusunda oldukça iyidir. Özellikle kronik hazımsızlık sorunu bulunanlar için önerilmektedir. İçine limon dilimleri de ekleyebileceğiniz nane çayı ile oldukça iyi bir tedavi uygulayabilirsiniz. Her bir fincan için 2,5 çay kaşığı nanenin önerildiğini de eklemek gerekir.

Sıcak içecekler: Sıcak içecekleri genel olarak yemekten sonra tüketme alışkanlığımızın olduğu doğrudur. Tabii bunun hazımsızlığa da iyi geldiğini bilmelisiniz. Bir fincan kahve ya da çay içmek mide şişkinliğini giderecektir. Bu da son derece önemli olacaktır.

Yoğurt: Aktif kültür bakterilerini içerisinde bulunduran yoğurt, hazımsızlığa iyi gelen besinlerin başındadır. Besinlerin daha hızlı sindirilmesine yarar sağlayan yoğurdu tüketebilirsiniz. Eğer ki yoğurt yemeyi sevmiyorsanız, probiyotkler de aynı görevi görecektir.

Papatya çayı: Mide kaslarını rahatlatması ile bilinen papatya, çayı ile de son derece önemlidir. Özellikle uyku sorununa iyi geldiği bilinmektedir. Hazımsızlık karşıtı bir çaydır. 3 gram olacak şekilde papatyayı sadece bir bardak sıcak su içerisine koymalısınız. Ardından demlemeye bırakmalısınız. Sonrasında güvenle tüketebilirsiniz. Tabii bilmelisiniz ki papatya alerjisi olan bir bitkidir. Eğer alerjiniz varsa kesinlikle tüketmemelisiniz.

Yukarıda mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusunun cevaplarını vermeye çalıştık. Kesinlikle buradaki tedavi yollarını deneyerek istediğinizi elde edebilirsiniz. Hazımsızlık artık sizin için bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P