Muharrem İnce CHP’den İstifa Ediyor

Muharrem İnce CHP’den İstifa Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Muharrem İnce yapacağı basın açıklaması ile istifa kararını açıklayacak. Muharrem İnce 2002 ve 2015 yılları arasında yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Yalova milletvekili olarak meclise girmiş, iki dönem CHP Grup Başkanvekilliği görevini sürdürmüş. 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından 18 Ağustos 2014 tarihindeki 18. Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayı’nda ise grup başkanvekilliği görevinden istifa etmiştir. 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’den cumhurbaşkanı adayı olarak vatandaşların oylarının %30.67’sinin alarak ikinci olmuştur.

 Muharrem İnce’den Basın Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Memleket Hareketi ile muhalefet hareketini başlatan Muharrem İnce istifa kararını basın açıklaması ile duyuracak. Muharrem İnce 8 Şubat tarihinde saat 13.30’da CHP Ankara ofisinin önünde basın açıklaması düzenleyecek. Yeni parti kurulumunun hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce pandemi nedeni ile açık havada yapılacak toplantı ile istifasını duyuracak.

Milletvekilleri; Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in istifalarından sonra yaptığı açıklamada ise kendisinin de istifa edeceğini duyuran Muharrem İnce istifaların saray operasyonu olarak nitelendirilmesine de tepki gösterdi. Muharrem İnce istifalar ile birlikte hareket ettiği muhalif kesime ve parti sürecine yön verdi.

Muharrem İnce Kimdir?

Yalova milletvekili olarak 2002 yılında meclise giren Muharrem İnce, 2007 ve 2011 seçimlerinde de CHP milletvekilliğini sürdürmüştü. 2014 tarihinde ise genel başkanlık yarışı için grup başkan vekilliğinden istifa etmişi. 18 Ağustos 2014 tarihinde 18. Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayı’nda ise Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği yarışı kaybetmiştir. 2015 yılında ise yeterli imzayı toplayamadığı gerekçesi ile resmen aday olamamış ve girememiştir. Muharrem İnce Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olduğu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise 15 milyon 216 bin oyla, yüzde 30,67 oy oranına ulaşmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P