Beşiktaş’ın Yıldızı Marcelo’ya Lyon’dan Kanca

Beşiktaş’ın Yıldızı Marcelo’ya Lyon’dan Kanca

Beşiktaş’ın yıllardır süren istikrarlı stoper özlemine son 2 sezonda gösterdiği yüksek performans ile son veren Brezilyalı yıldız Marcelo’ya sürpriz bir talip çıktı. Beşiktaş’ın Uefa Avrupa Ligi çeyrek finalinde karşısına çıkan ve temsilcimizi penaltı atışları ile eliyen köklü Fransız klubü Lyon Marcelo için girişimlere başladı.

Marcelo için 7 Milyon Euro

Fransız ekibinin Marcelo için yapmış olduğu teklifin ise 7 milyon euro olduğu söyleniyor. Duyumlara göre Beşiktaş’ın satış konusuna yeşil ışık yaktı, ancak 7 milyon Euro’yu bu transfer için az buldu. Finansal fair play kuralları gereği oyuncu satmadan oyuncu alamayacak olan Beşiktaş yönetimi Quaresme ve Adriano’nun Çin’den gelen tekliflere rağmen klüpte kalmak istemesi sonrası nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Fikret Orman’ın Transfere Bakış Açısı Kafaları Karıştırıyor

Beşiktaş’ın başarılı başkanı Fikret Orman yaptığı açıklamada her oyuncunun değerini bulduğunda satılabileceğini söylemişti. Bu bakış açısı ile Beşiktaş son 2 sezonda transferden yüksek gelir elde etmişti. 30 yaşını dolduran Marcelo için bu yıl gençleşme çalışmasına gitmesi beklenen Beşiktaş’ın gelen yüksek bir teklifi kabul etmesinin de başkanın yaklaşımı ile doğru orantılı şekilde mümkün olduğu söyleniyor.

Daha İyisi Alınabilir Mi?

Beşiktaş’ın hücum hattı oldukça güçlü ve rotasyona açıkken savunma hattı sürekli eleştiriliyordu. Bu sezonki iyi performansına rağmen transfer çalışmalarına ilk olarak Vida ve Mangala gibi 2 güçlü stoperi radara alan Beşiktaş’ın Marcelo’yu satması büyük risk olarak yorumlanıyor.

Taraftarlar İkiye Bölündü

Özellikle sosyal medya ve ekşi sözlükte yapılan yorumları incelediğimizde taraftarların büyük bir çoğunluğunun Marcelo’nun klüpte kalmasının gerekliliğini vurguladığını görüyoruz. Ancak transfer için bütçe açılmasının gerekliliğini ve bu para ile Vida – Mangala ikilisi ile geçen sezondan daha güçlü bir savunma hattı kurulabileceğini düşünen taraftarların sayısı da azımsanmayacak düzeyde.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Beşiktaş marcelo

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P