Cenk Tosun Fenerbahçe’yi Reddetti

Cenk Tosun Fenerbahçe’yi Reddetti

Süper Lig puanlamasında üç takım başa baş gidiyor. Şampiyonluğa yürüyen üç takım da büyük transferler ile kadrolarını güçlendirdi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın puanları birbiri ile eşit. Bu nedenle her maç birbirinden önemli. Büyük transfer bedelleri ile Beşiktaş’a geri dönen Cenk Tosun’un Fenerbahçe transferinin altında yatanlar ortaya çıktı.

Cenk Tosun’dan Fenerbahçe Transfer Teklifine Ret!

Gaziantep doğumlu Cenk Tosun kariyerinin zirvesine Beşiktaş Spor Kulübü ile ulaştı. Everton’a olan transferi sırasında Cenk Tosun takımı Beşiktaş’a 22,5 milyon Euro net bonservis bedeli kazandırmıştı.  Cenk Tosun’a tranfersi sırasında CSKA ve CELTA VIGO’da talip olmuştu.

Özellikle Avrupa Şampiyonası zamanı CSKA Moskova ve Celta Vigo takımları 29 yaşındaki futbolcu Cenk Tosun transferi ile yakından ilgilendi. Futbolcu Avrupa Şampiyonası öncesi İngiltere’den ayrılmayı amacı ile hareket etti. Bu süre zarfında golcü Cenk Tosun gelen transfer tekliflerini bekletti. Ünlü futbolcunun beklettiği transfer teklifleri arasında ise Fenerbahçe’nin de teklifi olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün n eski sportif direktörü Damien Comolli’nin ise Cenk Tosun için İngiltere’ye gidip bizzat görüşme yaptığı açıklandı.

Cenk Tosun’un ise transfer tekliflerine olumsuz yanıt verdiği ancak bu olumsuz yanıtın üstüne bu kez Emre Belezoğlu’nun Cenk Tosun ile görüştüğü belli oldu. Cenk Tosu ise Fenerbahçe’den gelen teklifleri reddettiği eğer Türkiye’ye dönecekse bunun sadece siyah-beyaz forma uğruna olabileceğini söylediği belli oldu.  Transfer tekliflerini Beşiktaş için reddeden Cenk Tosun siyah-beyaz forma için ise maaşında azalmayı da göze aldı. Transfer süreci ise Cenk Tosun’un ile Beşiktaş Spor Kulübünün imzaları ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P