Android 12 Yeni Özelliklerle Geliyor

Android 12 Yeni Özelliklerle Geliyor

Andorid kullanıcılarının merakla beklediği Android 12 hakkında bir Twitter kullanıcısı bazı bilgiler paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Android 12 ayarlarından seçilen bir duvar kağıdı rengi, duvar kağıdı ile bağlantılı olabilecek. Kod adı Monet olan duvar kağıdı tabanlı tasarım sisteminin kullanılacağı yeni Android’de ayarlanan duvar kağıdı arayüz rengini de değiştirebilecek.

Duvar Kağıdı Tabanlı Tasarım Desteği

Merakla beklenen Android 12’nin geliştirici ön izleme sürümü geçtiğimiz günlerde geliştiricilere sunuldu. Sunum ile geliştiriciler akıllı telefona getirilebilecek özellik üzerinde inceleme ve çalışmaya başladı. Daha önce medyaya yansıyan bir iddiaya göre Android 12’de yer bildirim paneli, kamera, mikrofon gibi özelliklere erişim simgesi gibi yenilikler yer alacaktı. İddialara yanıt ise Twitter kullanıcısı Android geliştiricisinden geldi. Twitter’dan yapılan paylaşıma göre Android 12’nin yeniliği monet sistemi. Kod adı Monet olan sistem ile akıllı telefon duvar kağıdına göre kendini yapılandırma özelliğine sahip olacak.

Paylaşılan bilgilere ve ekran paylaşımlarına göre Android 12’nin duvar kağıdı tabanlı sistemi arka planda kullanıcının seçtiği duvar kağıdına göre Android arayüzünün genel rengini ayarlayacak. Özellik sayesinde bildirim panelinin rengi, ayarlar kısmı ve arka plandaki öğeler seçilen duvar kağıdının rengini alacak. Twitter’da geliştirici Monet’in mor ve turuncu renkli duvar kağıtları üzerinde nasıl çalıştığını ekran görüntüleri ile paylaştı. Twitter hesabının paylaşımlarına göre kod adı monet olan özelliğin Android 12 Developer Preview üzerinde çalışılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P