Canan Kaftancıoğlu’na Taciz Tepkisi

Canan Kaftancıoğlu’na Taciz Tepkisi

3 Ocak 2018’de yapılan CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu , hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. Parti içi taciz ve tecavüz olaylarının örtbas edildiği ve sessiz kalındığı iddialarına karşı Canan Kaftancıoğlu sessiz kalmadı.

Vatandaşın Tepkisine Karşılık Açıklama Gelmedi

Cumhuriyet Halk Partisinde yaşanan taciz ve tecavüz olayları hakkında tepkiler büyüyerek devam ediyor. Parti yöneticileri ve vekillerden, konu hakkında herhangi bir açıklama gelmemesi vatandaşın tepkisini çekti.  Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na parti standına ziyaret ettiği sırada bir kadın vatandaş; ‘’Taciz olaylarına tecavüz olaylarına bir tepkiniz olacak mı, Twitter’da da takip ediyorum. Orada her konuda tepkinizi gösteriyorsunuz bu konuda neden bir tepki göstermediniz?’’ sorularını yöneltti. Bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ile Canan Kaftancıoğlu’na yönelik tepkiler büyüdü. İl başkanı bu sorulara; ‘‘Tacize tecavüze karşı herkes tepki vermelidir ama tepki bu konuda Twitter’da verilmez. Kadın kim olursa, nerede mağdur olursa anında gereği yapılır ve yargıya teslim edilir ve o kadının yanında olunur.’’ cümleleri ile karşılık verdi.

Sorularına net ve keskin bir cevap alamayan vatandaş ise ‘’ On iki tane cinsel taciz ortaya çıktı siz hala susuyorsunuz. Ensar olaylarında bakanlık müdahil oldu. 540 yıl hapis cezasına çarptırıldı.’’ sözleriyle tepkisine devam etti. Bunun üzerine Canan Kaftancıoğlu  ‘’Bakanlığın Ensar ile ilgili alınmış 540 yıllık bir cezası yok.’’ cümlesine karşılık vatandaş, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu manipüle etmekle ve tacizcinin çok yakın arkadaşı olmak ile suçladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P