Bel Fıtığı Ameliyat ile Geçer Mi?

Bel Fıtığı Ameliyat ile Geçer Mi?

Çoğu insanın sorunlarından olan bel fıtığı, gerçekten dert olan durumlardandır. Bildiğiniz gibi bel fıtığı rahatsızlığı geçirenler gerçek anlamda psikolojik olarak çöküş de yaşamaktadırlar. Bunun temel nedeni, ameliyat olursam sakat kalır mıyım gibi durumlardır. Uzmanlar bel fıtığı ameliyatlarının gerekli olduğunu dile getirirken, fizik tedavi uzmanları ise bu ameliyatların %99’unun gereksiz olduğunu savunuyorlar. Ayrıca fiziksel bir bozukluk olursa ve felç gibi riskler oluşmuşsa, o zaman cerrahi müdahalenin yapılması gerektiğini savunuyorlar. Peki bel fıtığı ameliyat ile geçer mi? Bu sorunun cevaplarını mı arıyorsunuz? O zaman yazımızın devamını inceleyerek sorulara cevap bulabilirsiniz. Kesinlikle tüm karşılığını burada alacaksınız.

Felç Riski Yoksa Ameliyatlar Gereksiz

Bel fıtığı ameliyatlarının felç riski olmadığı sürece gereksiz olduğunu dile getiren doktorlar, fizik tedavi ile atlatılabileceğini savunuyorlar. İnsanlar dayanılmaz ağrı çektikleri için doktorlara başvuruyorlar ve kendilerini ameliyat olurken bulabiliyorlar. Bunun gereksiz olduğunu ve fizik tedavi ile kolayca geçirilebileceğini savunan uzmanlar ise daha net iddialar ortaya atıyorlar. Bel fıtığı ameliyatı son nokta oluyor ve başarıyla gerçekleşiyor ancak bundan önce fizik tedavinin de denenmesi gerekiyor.

Yapılan çok ilginç bir araştırmaya göre, Amerika’da kadavraların incelenmesi sonucunda bunların %40’ının bel fıtığı hastası olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca hiçbirinin hayatı boyunca bel rahatsızlığı yaşamadığı da vurgulanmıştır. Bel ağrısı ile yaşıyorsanız, mutlaka doktor muayenesine gitmeniz gerekir. Eğer gereken tedaviyi yaptırmazsanız, daha ciddi sorunlar sizleri bekliyor olabilir.

Tüm Bel Ağrıları Fıtık Değildir

Belinizde şiddetli bir ağrı bulunuyorsa ve bel fıtığı olduğundan şüpheleniyorsanız, doktora başvurmalısınız. Her ağrının da fıtık olmadığını bilmelisiniz. Belinizde bulunan ağrı ne yaptıysanız geçmiyorsa ve kalça ile bacaklar da bundan etkileniyorsa, şüphelenebilirsiniz. Ayrıca bel ve bacak bölgesi de uyuşuyorsa, bu soruna işaret olabilir. Eğer ameliyat olmanın yararlı olacağını düşünüyorsanız ve uzmanlar tarafından size bu söyleniyorsa, bir de hayati riskin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer felç gibi durumlar bulunmuyorsa, fizik tedavi uzmanlarına danışabilirsiniz. Böylece ameliyat olmadan sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu şekilde sorununu atlana binlerce insan bulunmaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P