Kılıçdaroğlu’na Tazminat Şoku!

Kılıçdaroğlu’na Tazminat Şoku!

26 Kasım 2019 tarihinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’de bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler nedeniyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Başkanı’na tazminat davası açtı. Dava kısa bir süre önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun aleyhine sonuçlandı. Kılıçdaroğlu kullandığı ifadeler nedeniyle Erdoğan’a tazminat ödeyecek.

100 Bin Lira Tazminat Ödeyecek

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen TBMM grup toplantısında kullandığı ifadeler nedeniyle tazminat cezası aldı. Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini hatırlamak gerekirse; “Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir. Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir, aynen söylüyorum. Cesaret edip dava bile açamıyor. Demiş ki ‘Efendim Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davaları açtım, hepsini kazandım.’ Ben senin nasıl kazandığını bilmez miyim? Man adasını da ben kazandım, ne diyeceksin şimdi? Demek ki götürdüğün paralar doğru.” ifadelerini kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ifadeler nedeniyle Kılıçdaroğlu’na 250 bin TL’lik tazminat davası açtı. Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu’na 100 bin TL tazminat cezası verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P