Apple Sürücüsüz Otomobil ile Görücüye Çıkıyor!

Apple Sürücüsüz Otomobil ile Görücüye Çıkıyor!

Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Apple cep telefonu, bilgisayar, tablet pc gibi alanlarda zirvede yer alıyor. Akıllı saati olan Apple Watch ile de piyasada büyük ses getiren Apple hangi sektöre adım atsa pazar payının büyük bir bölümünü ele geçiriyor. Yakın bir zamanda geleceğin teknolojisi olarak gösterilen “sürücüsüz otomobil” için de girişimlere başlayan Apple çok kısa bir sürede ilk sürücüsüz otomobil projesi “Project Titan” şimdiden meyvesini verdi!

Eyaletten izin alındı, otomobil yollara çıktı!

Kaliforniya eyaletinden gerekli izinleri alan Apple Silikon Vadisi civarında arabasını şimdiden gezintiye çıkardı. Görenleri hayrete düşüren sürücüsüz otomobilin tasarımsal çalışmalarının ise henüz tamamlanmadığı, sadece teknik özelliklerini test etmek amacı ile gövde gösterisi yapıldığı belirtiliyor.

En büyük rakip Google!

Sürücüsüz otomobil piyasasında Apple’ın çok önemli rakipleri bulunuyor. Bu alanda ilk olmayan Apple’ın en önemli rakibi ise bu girişime kendisinden yıllar önce başlayan Google. Google’ın yanı sıra Ford markası da sürücüsüz otomobil konusunda ciddi Ar-Ge çalışmaları ile biliniyor.

Sürücüsüz otomobiller ne zaman piyasaya sürülecek?

Bu konuda ne Apple ne de Google resmi bir açıklama yapmış değil. Henüz testlere devam eden şirketlerin 2020 yılında daha somut adımlar atması bekleniyor. Teknolojik gelişmelerin hızlanması adına Apple, Google gibi dev şirketlerin hem medikal hem de otomobil sektörüne girmesi gelecek adına sevindirici!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P