Instagram TikTok’tan Özellik Aldı

Instagram TikTok’tan Özellik Aldı

Her geçen gün kullanıcı sayılısı katlanarak artan uygulama Instagram yeni özellikler getiriyor. Facebook tarafından satın alınan Instagram uygulaması popüler uygulamalardan ilham alarak güncellenecek. 

Bir sosyal medya uygulaması olan Instagram belirli bir kitleye video ve fotoğraf paylaşma imkanı sağlıyor. Instagram ilk olarak 2010’da San Francisco’da kuruldu. Kuruluşundan kısa bir süre sonra Facebook tarafından bir milyon dolara satın alınan uygulamanın 2018 yılı itibariyle aktif Instagram kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerinde. Uygulama ilk kurulduğu zaman dönemin popüler uygulamaları ile çok fazla benzerlik taşıdığı için fotoğraf ve video paylaşımına odaklanarak, merkezine aldı. 

Instagram Hikayeler Yenileniyor

Güncellemeyi Instagram’ın hikayeler bölümünde yapacak olan uygulama çalışmalara başladı. Instagram gönderileri yatay olarak paylaşılabiliyordu. Ancak güncelleme ile paylaşımların yatay paylaşmanın yanında dikey paylaşma özelliğinin de olması üzerine çalışılıyor. Bunun ile birlikte uygulama kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir güncelleme daha getirecek. Bu güncelleme ile silinen fotoğraflar geri gelebilecek. Yeni özellik hem fotoğraf hem video reels, hikaye, IGTV’de kullanılabilecek ve kullanıcılar silinen tüm gönderilere ulaşılabilecek.

Kullanıcıların uzun zamandır istediği bu özelliği kullanabilmesi ise 30 günlük süreyi doldurmamaları gerekiyor. 30 günü dolduran kullanıcılar sildikleri gönderiye ulaşamayacak. Bir gönderiyi silen kullanıcılar 30 gün içinde bu gönderilere ulaşabilecek. Hikayeler ise 24 saat boyunca silinmezse arşivde yer alacak. 

Tik – Tok Esintili Güncellemeler


Uygulama hikayelerde yapılacak olan güncellemede son dönemde popülerlik kazanan Çin kurulumlu Tik-Tok uygulamasından esinlendi. Instagram CEO’su daha öncede yaptığı açıklamalarda Adam Mosseri Tik-Tok’u yakından izlediklerini belirtmişti. Adam Mosseri aynı zamanda Çin kurulumlu Tik-Tok uygulamasının kısa video uygulamasında Instagram’dan daha gelişkin olduğunu kabul etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P