Yılın En Güvenli Telefonları Belli Oldu

Yılın En Güvenli Telefonları Belli Oldu

Digitalinformationworld.com sitesi güvenlikte en iyi Android telefonları paylaştı. Güvenlik güncellemeleri yayınlanma, güvenlik güncellemelerinin sıklığına göre yapılan değerlendirmeler sonrasında en iyi Android telefonlar ortaya çıktı. Güvenlik güncellemelerini en hızlı yayınlayan şirket Google. Google’dan sonra güncellemeleri en hızlı yayınlanan ikinci şirket ise Samsung oldu. 

Güvenlik Yükseltmeleri de Sürüm Yükseltmeleri Kadar Önemli

IOS ve Samsung sürüm yükseltmeleri konusunda oldukça başarılı iki öncü marka. Kullanıcıların ise genel olarak ilk dikkat ettiği konu sürüm yükseltmeleri. Ancak güvenlik yükseltmeleri de sürüm yükseltmeleri kadar önem arz ediyor. Android işlemcili telefonlarda çoğu marka toplamda iki büyük sürüm güncellemesi yayınlıyor. Ancak güvenlik güncellemeleri  sadece firmadan firmaya değil, modeller arasında bile farklılık gösteriyor. Digitalinformationworld.com sitesi ise güvenlik sürümleri konusunda en iyi akıllı telefonları takipçileri ile paylaştı. Bu listeye göre Android işletim sistemi şirket olan Google’ın Pixel marka telefonları açık ara önde yer alıyor. 

Dünyanın en çok kullanılan markalarından olan Android işletim sistemli Samsung da güvenlik güncellemelerinde listenin başlarında yer alıyor. Digitalinformationworld.com sitesinin paylaşımına göre Google’ın Pixel 4, 5 ve 4a modelleri listede birinci sırada. Google’ın Android için yayınlamış bu telefonlar her ay düzenli olarak güvenlik güncellemesi yapıyor.  Samsung’un Galaxy S20 modeli her ay düzenli güvenlik güncellemesi ile listede ikinci sırada. Samsung Galaxy Note20 modeli ise her ay düzenli güvenlik güncellemesi ile listede üçüncü sırada yer alıyor. Galaxy S20 FE modeli ise Samsung’un orta segmentteki bir diğer modeli.  Bu modelde daha önce hiçbir güncellemeyi kaçırmamış ve listede ön saflarda, puanı da diğer modeller gibi 10.Yayınlanan listede Samsung ve Google ‘dan sonra en güvenilir model 7.5 puanla  Xperia 1.  Xperia 1 gibi LG’nin edge ekranlı telefonu Velvet 5G modeli de 7.5 puanda listede. Güvenlik yükseltmelerinde listenin sonunda ise  OnePlus’ın 8T ve 7 Pro modelleri yer alıyor. Bu modellerin her birinin puanı 4.5.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P