Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

Tırnaklarımızı günün koşuşturmacasına ve stresine dalıp sıkça ihmal ediyoruz. Manikür ve pedikürü bırakın çoğu zaman el kremi bile sürmek için bile vakit bulamadığımız zamanlar oluyor. Bu ihmaller sıklaştıkça ne yazık ki tırnaklarımızda kötü yönde etkiliyor. Bu nedenle tırnak bakımınız için bazı önemli maddeleri sizin için derledik:

· Ellerinize sizde her gün aksatmadan nemlendirici kremler ya da zeytinyağı gibi doğal nemlendiriciler uygulamalısınız. Ayrıca kullanmakta olduğunuz nemlendiricinizin güneş korumalı olması cildinizin uzun yıllar lekesiz ve pürüzsüz olmasına büyük oranda katkı sağlayacaktır. Elbette ellerinize uyguladığınız nemlendiriciden tırnaklarınız da fazlasıyla nasibini alacaktır.

· Tırnaklarınızın daha güçlü olmasını ve sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız su tüketiminize çok dikkat etmelisiniz. Günlük olarak en az 1,5 litre su içerek sağlıklı tırnaklarla sahip olmak için büyük bir adım atabilirsiniz!

· Eve çok yorgun geldiğiniz zamanları düşünün. İşte öyle zamanlarda ayaklarınızı mutlaka soğuk su kullanıp yıkamalısınız. Soğuk sudan sonraysa ayaklarınıza lavanta yağı ile güzel bir masaj yaptığınızda yorgunluğunuzun uçup gittiğini hissedeceksiniz. Bu masaj ve soğuk su uygulaması tırnak bakımınıza da oldukça yardımcı olacaktır.

· Büyük bir çoğunluğumuz sabah evden çıkıp akşama doğru geliyor. Kimimiz okula gidiyor kimimiz işe. İşte günün büyük kısmını ayaklar ayakkabının içinde geçiriyor. Bu ayak problemlerine neden olabilecek bir sorun. Ancak endişelenmeyin. O gün giydiğiniz ayakkabıyı 1 gün havalandırarak yani aynı ayakkabıyı gün aşırı giyerek olası ayak problemlerine ve elbette tırnak sağlığınızın bozulmasını büyük oranda önlemiş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sıra TAKIMLAR O P